כפתור הפרפר

עדכונים – חינוך

הורים יקרים,

אגף החינוך בקרית אתא הקים עבורכם מערך מידע רציף ובו יעודכנו הנחיות ותשובות מעת לעת.
נכון לתאריך 25.10.23 ועד להודעה חדשה, קרית אתא הוגדרה על ידי פיקוד העורף כאזור ירוק.

מאחלים לכולם ימים שקטים.

 

מידאתא -מידע עירוני חיוני בחירום. טלפונים: 04-8478016; 052-3744046; 9368* דוא"ל: [email protected]

נכון לתאריך 25.10.23 ועד להודעה חדשה, קריית אתא מוגדרת בצבע ירוק. ניתן לעיין בהנחיות פיקוד העורף בהתאם לצבע באתר פיקוד העורף: www.oref.org.il

הנחיות פיקוד העורף משתנות מעת לעת בהתאם להערכות המצב. ניתן להתעדכן באתר פיקוד העורף הן בצבע העיר והן בהנחיות המתאימות: www.oref.org.il
בשלב זה, ההנחיה היא שניתן להפעיל את מוסדות החינוך ללא צורך במיגון וללא הגבלות.

הלימודים מתקיימים על פי הנחיות פיקוד העורף בהתאם לאזור הגיאוגרפי של כל יישוב. נכון לתאריך 25.10.23 ועד להודעה חדשה,  קריית אתא מוגדרת בצבע ירוק ובה ניתן לקיים פעילות חינוכית מלאה ללא הגבלות. ניתן להתעדכן באתר פיקוד העורף הן בצבע העיר והן בהנחיות המתאימות: www.oref.org.il

הערכות מצב של פיקוד העורף נערכות יום ביומו, ולעתים אף גם מספר פעמים ביום.

במוסדות החינוך ישנם מקלטים/ממ”דים/מורחבים מוגנים המאושרים על ידי פיקוד העורף. המורחבים המוגנים שבהם נמצאו ליקויים מטופלים על ידי צוות מקצועי. עם זאת, לפי הנחיות פיקוד העורף, ניתן כבר כעת להיכנס למרחבים מוגנים אלה בשעת חירום.

צופרי ההתרעה של פיקוד העורף בכל העיר וגם אלו בסמוך ליד מוסדות החינוך נבדקו והינם תקינים ופעילים.

נכון לתאריך 25.10.23 ועד להודעה חדשה,  קריית אתא מוגדרת בצבע ירוק. על פי הנחיות פיקוד העורף ניתן לקיים פעילות חינוכית ללא הגבלה. ניתן לעיין בהנחיות פיקוד העורף בהתאם לצבע באתר פיקוד העורף: www.oref.org.il.
עם זאת, אנו מבינים את רגישות המצב, והורים שאינם מעוניינים לשלוח את ילדם/ילדתם למוסדות החינוך מסיבות כאלו ואחרות, אינם מחויבים לעשות כן וההיעדרות לא תיחשב כחיסור.
הצוות החינוכי ישמח לראות את הילדים ולהעניק להם חוסן ומענה רגשי ולימודי.

בשלב זה ועד להנחיה אחרת לא ייכפה על ההורים לשלוח את ילדיהם ללימודים פיזיים. יש לעמוד בקשר עם בית הספר ולעדכן אותו כדי שיהיה מיודע בעניין ולשם שמירה על קשר. הורים שבוחרים שלא לשלוח את ילדיהם לבית הספר, האחריות על העברת תכני הלימודי לתלמידים הללו לא תחול על בית הספר, בהינתן שבתי הספר בעת הזאת פועלים בכוחות מצומצמים.

הנחיות משרד החינוך אוסרות על קיומם של מבחנים בימים אלה. המשרד הדגיש כי הפעילות החינוכית תכלול היבטים רגשיים, חברתיים ולימודיים, בשימת דגש על היבטים רגשיים. המשרד סומך על המנהלים והמורים שמגלים רגישות בימים אלה, ובמקרים פרטניים ככל שהדבר אינו מיושם, ניתן לפנות למנהל/ת בית הספר ולמפקח/ת על בית הספר כדי להסדיר את הסוגייה.

החזרה לשגרת לימודים תסייע לתלמידים לחזור לתפקוד, לזהות כוחות, לעבד את ההתרחשויות, לקבל חיזוק חברתי ולחזק את החוסן. עם זאת, אין לנקוט צעד משמעתי כלפי תלמידים שאינם משתתפים במפגשי הלמידה מסיבות שונות.

המורים הונחו לשוב לפעילות חינוכית המתמקדת בראש ובראשונה בהיבטים רגשיים וחברתיים, כדי לחזק את החוסן ואת תחושת הביטחון האישי של התלמידים, וכן בתכני לימוד מותאמים לשכבת הגיל הרלוונטית.

מנהלי מוסדות החינוך יודעים היכן המרחבים המוגנים במוסד ומתרגלים בשגרה עם התלמידים כניסה למרחבים המוגנים.

  1. המשך סריקות בוקר על ידי שומר בית הספר ואב הבית.
  2. תרגול הגעה למקלטים/ממ”דים/מרחבים מוגנים. (מנהלי המוסדות כבר קיבלו הנחיות לבחירת המרחבים המוגנים ואופן התרגול.)
  3. בכל בית ספר יוצבו בבוקר ובצוהריים שני חיילים מפיקוד העורף ויתקיימו אף סיורים ממונעים של פיקוד העורף.
  4. סביב גני הילדים יסיירו שומרי כיתת כוננות, ניידות השיטור הקהילתי והעירוני וסייר הגנים.

שעות ההגעה והיציאה בבתי ספר יסודיים שונות מכיתה לכיתה בהתאם למערכת הלימודים, ועל כן אין התקהלות רבה.
שערי הגנים ובתי הספר היסודיים נפתחים לכניסת תלמידים בשעה 07:45. ההורים מתבקשים להביא את הילדים בשעה זו ולא לפני כן.

כן. מערך ההיסעים פועל כרגיל. הורים שחוששים להשתמש במערך, רשאים להסיע את בנם/בתם עצמאית.

כן. הצהרונים בבתי הספר והגנים פועלים במתכונת מלאה.

מעונות היום הפרטיים פועלים על פי הנחיות מנהלי המעונות ובהתאם להנחיות פיקוד העורף. עם זאת, להגברת הביטחון, מתקיים תגבור של סיורים ע״י שיטור עירוני ופיקוד העורף.

ניקיון בית הספר מתבצע במהלך יום הלימודים ולאחריו. הצוות כבר אושר לעבודה עוד בטרם לשעת החירום.

בהתאם להנחיית משרדי הממשלה אין להפסיק את עבודות הבניין. עם זאת, חשוב לציין כי בקרית אתא אין שוהים בלתי חוקיים. כל הקבלנים והעובדים פועלים באישור ובפיקוח יסודי של המשטרה.

בעניין זה, חשוב להדגיש כי ברחבי העיר פרוסים כוחות ביטחון רבים 24/7 ואנו מקיימים סיורים יזומים ע”י יחידות השיטור, הפיקוח העירוני, כיתות הכוננות ויחידות משמר השכונה בכל אתרי העיירה.
במידה ונתקלתם באדם או מקרה חשוד, יש לפנות למוקד השירות העומד לרשותכם 24/7 בטלפון 109, 9368* או בווטסאפ: 052-3744109 והנושא ייבדק.

השירות הפסיכולוגי החינוכי עומד לרשותכם בטלפון: 04-8443215

6552*, שלוחה 5. הקו מאויש על ידי אנשי המקצוע של השירות הפסיכולוגי–ייעוצי 7 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה.

6552*, שלוחה 4. הקו נותן מענה בנושאים שונים על סדר היום ובהם חלוקת מחשבים, תמיכה בפלטפורמות ללמידה מרחוק ומידע הנוגע ללימודים. הקו מאויש בין השעות 7:30–17:00, והרחבת פעילותו תהיה לפי הצורך.

עיריית קריית אתא בשיתוף עם אגף החינוך, הקימו בעבורכם ההורים מערך מידע כולל והוקם  מרכז שירות ייעודי באגף החינוך לצורך מתן מענים בעבורכם ההורים.
ניתן לפנות לשאלות ומענים בתיבת המייל [email protected]
ובטלפון 04-8578016 בימים א’-ה’ בין השעות 9:00-13:00.
בנוסף, מוקד השירות עומד לרשותכם 24/7 בטלפון 109, 9368* או בווטסאפ: 052-3744109

הורים נושאי נשק המעוניינים לסייע בתגבור מערך האבטחה מוזמנים להצטרף למשמר העירוני. המתנדבים/ות פועלים בעיר ומחולקים לפי צוותים. לאחר הכשרה הם מסייעים לכלל הכוחות הפועלים בעיר בתיאום אנשי המקצוע בעירייה ועל פי הצרכים שייקבעו בהערכות המצב השוטפות.

ניתן להצטרף בטלפונים: 04-6071280; 04-8478900 או להירשם בקישור לחצו כאן להרשמה והתנדבות