משולחנו של ראש העיר- עדכון לסוף השבוע

משולחנו של ראש העיר- עדכון לסוף השבוע
תאריך עדכון: 14/01/2021
תושבים יקרים, עדכון לסוף השבוע:נתוני התחלואה בישראל נמצאים בעליה מתמדת. אנו עדים להתפשטות הנגיף ולעלייה גם במספר החולים קשה. גם בקרית אתא נמשכת מגמת העלייה בתחלואה. נכון להיום 467 חולים מאומתים, מתוכם 13 מאושפזים בבתי חולים, 1184 תושבים בבידוד ולצערנו הרב 27 תושבים נפטרו מאז פרוץ המגפה.
אנו מקיימים ישיבות עבודה רצופות עם צוותי משרד הבריאות, פיקוד העורף וכוחות ההצלה על מנת לנטר את התפשטות הנגיף בעיר. לא ניתן להצביע על מוקד או שכונה מסוימים והתחלואה מגיעה מכל שכונות המגורים ברחבי העיר. כ- 50 חולים מאומתים נוספו לנו מדי יום- מספר גבוה שחייבים להקטין.
חובה להקפיד ולקיים את הכללים: עטיית מסכה, שמירה על מרחק, מניעת התקהלות, היגיינה אישית והקפדה על הוראות הסגר עליו החליטה על הממשלה.
מבצע החיסונים המתנהל ברחבי הארץ הוא בבחינת תקווה לסיום ההתפרצות והתפשטות הנגיף. במאמצים משולבים סייענו לפתיחת מרכז חיסונים ענק של קופת החולים הכללית בקניון שער הצפון. החל מיום א' יפתח בקניון גם מרכז חיסונים של קופת חולים מכבי ובכך מרבית תושבי העיר יכולים להגיע למתחם רחב ידיים, עם חניה בשפע ולהתחסן לאחר תיאום תור בקופות החולים. חברי יתר קופות החולים יחוסנו בקופות החולים השונות ברחבי העיר.
נכון להיום כ- 14,000 מתושבי העיר כבר התחסנו במנה הראשונה. אני קורא לתושבי העיר, במיוחד לאנשים באוכלוסיות הסיכון ובקבוצות הגיל המאושרות-  למהר ולקבוע תורים. ככל שיותר תושבים יתחסנו, נוכל לחזור לשגרת החיים הרגילה, שאנו מתגעגעים אליה. לצד חשיבות החיסון, אני שב וקורא לכם להמשיך ולהקפיד על ההנחיות. הנגיף גובה חיי אדם ופוגע באורחות החיים שלנו. עד שלא נגיע לחיסון מירבי באוכלוסייה, נמשיך ונשמור על בריאות תושבי העיר ובריאות היקרים לנו. סוף שבוע נעים ושבת שלום לכולם. שלכם, יעקב פרץ.​