מרכז גישור קהילתי בקרית אתא

תאריך עדכון: 20/12/2020
המרכז פועל למען תושבי העיר ליישוב סכסוכים ולפתרון קונפליקטים בקהילה
המחלקה לשירותים חברתיים והרשות לביטחון קהילתי מציעים לתושבי העיר שירותי גישור קהילתיים מסובסדים ליישוב סכסוכים.  
בתקופה זה קיימת עלייה בדיווחים על סכסוכים ומחלוקות בין אנשים כפרטים או כקבוצות כאשר השימוש בגישור תורם לקידום ערכי סובלנות, יצירת דיאלוג איכותי ומכבד ופתיחות בקהילה. 
מרכז גישור קהילתי הינו שירות ציבורי עירוני מקצועי הנותן מענה בתחום הגישור, הדיאלוג הקהילתי ויישוב סכסוכים בהסכמה. התהליך הינו חסוי ומתבסס על כבוד הדדי ושיתוף פעולה בין הצדדים תוך שהוא מאפשר לשני הצדדים המצויים בקונפליקט להגיע להסכמות באמצעות צד שלישי, אובייקטיבי וניטרלי המופקד על התהליך. מטרת המרכז היא לפתח תכניות התערבות ומניעה שמטרתן קידום סובלנות והגברת השימוש בגישור ודיאלוג כדרך מועדפת לפתרון סכסוכים ומחלוקות ולחיים בדרכי שלום בקהילה. 
בשלב הראשון  המרכז מעניק מענה פרטני בניהול ומניעת סכסוכים וקונפליקטים בין אנשים מהקהילה לאנשים אחרים או לגופים ומערכות ממסדיות במגוון נושאים  שיש להם השלכות והשפעות על הקהילה או חלקיה כגון: סכסוכי שכנים, צרכנות ויחסי עבודה. בהמשך ירחיב המרכז את המענה בתחום הקהילתי וישאף לפיתוח פרויקטים בקהילה בנושאים כגון: סכסוכים בתוך קבוצות ובין קהילות, עבודה עם ועדים שונים, פעילים קהילתיים וכו'.
המרכז פועל במרכז הנוער והצעירים בימי ראשון בשעות אחה"צ ומנוהל על ידי מתנדבים אשר עברו הכשרה של גישור.
מהמחלקה לשירותים חברתיים בעיריית קרית אתא  נמסר כי המרכז פועל על מנת להקטין תופעות של אלימות, דרך חיזוק מיומנויות תקשורת (הקניית השפה הגישורית), ויצירת אלטרנטיבה מהגיל הרך ועד גיל הזהב, שמתבססת על סובלנות, כבוד הדדי ודיאלוג.