קרית אתא ממריאה: משרד המודיעין יקים כיתות סייבר לעידוד הגיוס ליחידות העילית

קרית אתא ממריאה: משרד המודיעין יקים כיתות סייבר לעידוד הגיוס ליחידות העילית
תאריך עדכון: 02/11/2020
בני נוער מקרית אתא יוכשרו במסגרת תכנית ייחודית של משרד המודיעין לקראת הגיוס לשירות משמעותי ביחידות הסייבר והטכנולוגיה בקהיליית המודיעין.
שר המודיעין אלי כהן סיכם עם ראש העיר יעקב פרץ, על הקמת כיתות סייבר במטרה לשלב תלמידים ותלמידות ממגזרים שונים במערך הסייבר והמודיעין של צה"ל. בנוסף, שוחחו השניים על התוכניות להמשך פיתוחה של העיר.
שר המודיעין אלי כהן: "משרד המודיעין בראשותי מתגייס למען בני ובנות נוער בקרית אתא ואני שמח לקדם תכנית להכנתם לקראת גיוס לשירות מאתגר ומשמעותי ביחידות הסייבר והטכנולוגיה במוסד, שב"כ וצה"ל. אני מודה לראש העיר יעקב פרץ על הירתמותו. המיזם יסייע לבני הנוער להשתלב בתעשיית ההיי-טק בתום השירות. כפי שפעלתי לקדם בעיר פרויקטים משמעותיים כשר הכלכלה והתעשייה, כך אפעל לסייע לעיר בכל תפקיד בו אהיה".
בפגישה דנו השניים על הקמת תכנית סייבר לתלמידי בתי הספר בקרית אתא, כחלק מהתוכנית של משרד המודיעין לשלב מגזרים שונים ותושבי פריפריה במערך הסייבר והמודיעין של צה"ל.
המסלול המצליח "ממריאות", קיבל השנה תוספת תקציב משמעותית ומתרחב גם לקרית אתא. המסלול מיועד לתלמידות תיכון בכיתות י'-י"ב מהפריפריה, הבוחרות במסלול שירות לאומי-אזרחי. המטרה היא להכשיר וללוות את התלמידות לקראת גיוסן לתפקידי סייבר וטכנולוגיה משמעותיים בקהילת המודיעין, וכך למצות את ההון האנושי בפריפריה.
הזדמנות הניתנת במסגרת המיזם לצעירים ולצעירות לשרת ביחידות הסייבר והטכנולוגיה ובקהיליית המודיעין, הופכת בעבורם לכרטיס כניסה חשוב ומשמעותי לאזרחות ובכך גדלה כמות המתגייסים המגיעים לתפקידים אלה מאזורי הפריפריה, שיזכו בתום השירות להצעות עבודה אטרקטיביות בשוק העבודה. לטובת הפרויקט הוקצה תקציב ייחודי לשנה הראשונה בסך 9 מיליון שקלים.
ראש העיר ,יעקב פרץ: "קרית אתא היא עיר הטרוגנית וחשוב שנצליח להנגיש את הטכנולוגיה לכולם, במיוחד בתקופה זו ולהפוך לעיר דיגיטלית שתהווה מודל לרשויות נוספות בארץ. המיזם החדש יסייע לצעירים וצעירות המוכשרים מקרית אתא לקבל הזדמנות אמיתית ושווה למיצוי מלוא יכולותיהם." ​