הנגשה אקוסטית בכיתות הלימוד בקרית אתא לתלמידים בעלי מוגבלויות

תאריך עדכון: 11/09/2019
עיריית קרית אתא מקימה 11 כיתות אקוסטיות
במסגרת התכנית העירונית להנגשת כיתות הלימוד בעיר, יבנו במהלך השנה 11 כיתות אקוסטיות חדשות בבתי הספר: יבנה, גורדון, תמיר, גבעת רם, חטיבה ב', ישיבה תיכונית וגן צליל עבור תלמידים בעלי מוגבלויות. 
העבודות כוללות הנגשת הדרך לכיתה והנגשת הכיתה ע"י התקנת דלתות שקטות, מערכת שמע, מיזוג, הנמכת תקרה אקוסטית ותאורה מיוחדת. עלות הפרוייקט: כ- 350,000 ₪. בשנה שעברה הונגשו 9 כיתות אקוסטיות במוסדות החינוך בעיר בעלות של כ- 300,000 ₪. 
עיריית קרית אתא פועלת להנגשת מבני ציבור וחינוך בכל העיר בכדי להתאים את העיר לסטנדרט הנגישות הנדרש בהתאם לחוק התכנון והבנייה, כאשר המטרה היא להנגיש 100% מהמבנים בעיר. גם השנה, ביצעה העירייה עבודות להכשרה והנגשה של כיתות שמע במספר בתי ספר ברחבי העיר בהם לומדים תלמידים עם מוגבלויות שמיעה לאחר מיפוי יסודי של כל התלמידים בעלי מוגבלויות לסוגיהן הלומדים במוסדות החינוך בעיר.
ראש עיריית קרית אתא לדברי יעקב פרץ: "אנו מחויבים למרחבי למידה מוגנים ונגישים, המתאימים לצרכיהם המיוחדים של תלמידים עם מוגבלויות. במסגרת תוכנית ההנגשה, העירייה תמשיך להשקיע משאבים ולקדם את הנגישות הפיסית של מבני ציבור ושטחי ציבור עירוניים, כמו גם פיתוח תכניות חברתיות ותרבותיות ופיתוח תכניות הסברה להעלאת המודעות הציבורית לצורכי האנשים עם המגבלות במטרה להעניק לאוכלוסייה זו תנאים מחייה מיטביים".​