עבודות תשתית בכביש התעלה (העוקף המזרחי)

תאריך עדכון: 29/03/2017
​מחלקת הנדסה ותשתיות בעיריית קרית אתא תבצע עבודות תשתית בכביש התעלה (העוקף המזרחי). הכביש מתחיל מצומת התעלה- ביאליק לרחוב העצמאות (בכניסה לעיר מכיוון דרום) מרחוב העצמאות הוא עוקף את כל העיר מצידה המזרחי עד לכביש 79 (מחלף אלוני טל).
במסגרת העבודות יבנו שני נתיבי נסיעה לכל כיוון וכן שני נתיבי נסיעה עבור תחבורה ציבורית. העבודות יכללו בניית מדרכות, שביל אופניים, תאורה חדשנית פיתוח נופי נרחב בשטחים הציבוריים והטמנת תשתיות תת קרקעיות של חשמל, מים וביוב. הכביש יכלול בין היתר גם חיבור לרחובות קיימים, ביניהם: שכונת אברמסקי, השכונות המזרחיות, מרכז העיר, הציונות, טרומפלדור, גבעת רם וטל, הרקפות וקרית בנימין, במטרה לשחרר את עומסי התנועה בעיר ולהוביל את התנועה לכביש ההיקפי תוך פיזורה החוצה ופנימה לעיר.
בנוסף, יתבצע טיפול בתעלת הניקוז ברחוב התעלה ע"י סגירת התעלה במובל בטון למניעת מפגעים תברואתיים של ריחות ויתושים לתושבי האזור.
החלק הראשון של הפרויקט יחל בקטע הדרך שבין רחוב ביאליק לרחוב זבולון ויכלול את סגירת התעלה והטמנת רשת החשמל הקיימת.
הפרויקט ממומן ע"י משרד התחבורה בשיתוף עם העירייה ויבוצע ע"י חברת יפה נוף. עלות הפרויקט: כמיליארד ₪.
יעקב פרץ, ראש עיריית קרית אתא:" תנופת הפיתוח בעיר נמשכת והיא כוללת את שדרוג מערך התשתיות העירוניות במטרה להפוך להתוות דרך בטוחה, נוחה ונגישה ולהעלות משמעותית את רמת איכות החיים של תושבי העיר. מטרופולין חיפה והקריות הוא המתקדם ביותר במדינת ישראל והעיר קרית אתא מהווה ציר מרכזי ומוביל. התפתחות התשתיות בעיר מאפשרת את איכות החיים לא רק של תושבי העיר, אלא גם של תושבי מדינת ישראל כולה."