תוכניות חינוכיות

​עיריית קרית אתא ומשרד החינוך יזמו מהפך אמיתי בתפיסה החינוכית בנושא סיוע, תמיכה והעשרה של תלמידים.לצד מערכת החינוך האיכותית,  פועלים בעיר מס' פרויקטים ייחודיים:

פרויקט מחוננים

מיועד לתלמידים מוכשרים מכיתות ד' ו- י' בנושא מדעים מדויקים, אומנות ומדעי החיים.
מרכז מאיר לשיפור הלמידה- מרכז ראשון מסוגו המטפל בתלמידים בעלי פוטנציאל תקין אך עם בעיות שונות של ליקויי למידה. המרכז מעניק שירותים פרא- רפואיים: ריפוי בעיסוק, ריפוי באומנות וריפוי בדיבור.

מלגות

עזרה וטיפוח של סטודנטים תושבי העיר, בתמורה לתרומה לקהילה בתחומי החינוך והרווחה.
נתיב האור- תוכנית ייחודית המלמדת את התלמידים על אורח חיים בטוח בעידן הטכנולוגי – חשמלי. מטרת התוכנית היא לעודד אחריות, בטיחות ולמידת ערכי איכות הסביבה.

תוכנית מיל"ת

פנימיות יום- 20 מסגרות יום לימודיות תוספתיות הפועלות בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים. מטרת התוכנית הינה קידום תלמידים במסגרת בלתי פורמלית ע"י תגבור לימודי, תמיכה וליווי אישי.

תעשיידע

תוכנית ייחודית של חשיפת התלמידים לנושא התעשייה על כל היבטיה, תוך שימת דגש על יזמות, בטיחות, מנהיגות, מחקר, איכות סביבה ועוד. התלמידים לומדים על בין היתר על פיתוח מוצרים חדשים, סקרי שוק, שיווק ועוד.
פארק תעשייה- פרויקט בשיתוף התאחדות התעשיינים והמשרד להגנת הסביבה, במטרה לאפשר לתלמידים למידה מאתגרת , מעשירה וחווייתית, תוך הטמעת ערכים של שמירה על הסביבה, עבודת צוות, אחריות ומעורבות בחיי הקהילה.

תוכנית מצוינות

2000 תוכנית חינוכית ייחודית המופעלת ע"י העמותה למצוינות בחינוך בשיתוף משרד החינוך ,המיועדת לתלמידים מצטיינים בעלי פוטנציאל לימודי גבוה, על מנת להציע להם אתגר חינוכי מעמיק בנושאי מדעים, מתמטיקה, חלל, אסטרופיזיקה וטכנולוגיה.

פרויקט רצף חינוכי

תוכנית המופעלת בשיתוף עם משרד החינוך ומטרתה יצירת רצף פדגוגי במעברים השונים בין מוסדות הלימוד שהתלמיד עובר מהגן ועד לחטיבה, בכדי להקל על השתלבותו ולשפר את הישגיים הלימודיים.

כיתות חכמות

פרויקט ייחודי על פיו בכל חטיבה הותקנו  "לוחות חכמים" ממוחשבים, המחוברים למערכת מחשב מתוחכמת, מקרן ורמקולים ומאפשרים הצגת מאגרי מידע, העלאת מצגות, סרטונים ושילוב טכנולוגיה מתקדמת, המסייעת בהבנה עמוקה של החומר הנלמד ומאפשרת יצירת דיאלוג דינמי עם התלמידים, בתהליך שבו המורה והתלמידים שותפים להצגת מידע, עריכתו ועדכונו. בימים אלה הסתיימה התקנת הלוחות החכמים (הממוחשבים) במסגרת פרויקט "קדימה מדע".

פרויקט כתום

מחשב נייד אישי לכיתה, לתלמיד ולמורה. הפרויקט הורחב לכיתות ז'- ח'- ט' (כולל 2 כיתות חינוך מיוחד בכל חטיבה). התוכנית מעודדת למידה אינטראקטיבית ושימוש בטכנולוגיה גם בקרב תלמידים שאינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש מחשב.

זהות יהודית

פרויקט בשיתוף עם מכללת אורנים שיופעל בכל בתי הספר היסודיים במטרה לחזק את הזהות היהודית בקרב התלמידים.
סיסמא לכל תלמיד- מיזם חדש שמטרתו למחשב את מערכת החינוך ולאפשר לתלמידים להשתמש בטכנולוגיית המידע כחלק בלתי נפרד מאורח חייהם על מנת לעודד קהילת חינוך ממוחשבת.

פורום יישובי

פרויקט ייחודי של משרד החינוך הכולל העצמה, מעקב ובקרה ע"י מתן שעות הוראה ממוקדות, הנחיית הורים, הקמת פורום הורים ותלמידים ומתן תמיכה רגשית. התוכנית תפעל בכיתות

מרכז מהו"ט

מרכז המסייע לטיפוח והעשרה לגיל הרך (מגיל לידה עד גיל 6) המטפל בכ- 500 ילדים מדי חודש במטרה למנוע או להפחית קשיים התפתחותיים בקרב ילדים בסיכון, קשיים הנובעים מסיבות מולדות או על רקע סביבתי (חברתיות כלכליות או תרבותיות).

היישוב שלי

שיתוף פעולה עם מוזיאון בית פישר להיסטוריית העיר להטמעת ערכי זהות קהילתית.

בית ספר מנגן

שיתוף פעולה בין מרכז המוסיקה העירוני לבתי הספר היסודיים בעיר במסגרתו לומדים התלמידים נגינה על כלים שונים ומשתתפים בתזמורות העירוניות.

מרכז מורשת בגין

הסניף הצפוני היחיד ממוקם בקרית אתא במטרה להנגיש את מורשתו של בגין לדור הצעיר. המרכז מקיים הרצאות וימי עיון ייעודיים לתלמידי בתי הספר.