השרות הווטרינרי

כתובת: רחוב אלבז

טלפון: 04-6436864

הווטרינר העירוני, ד"ר לואיס מלר
פיקוח ווטרינרי, מר אסף אסרף.
לוכד בעלי חיים, מר אהוד ברבי.

פעילויות וקבלת קהל:
יום א'-ג', בין השעות: 13:00 – 08:00
יום ד', בין השעות 13:00 – 08:00
חיסונים בין השעות 12:00 – 10:30, 18:00 – 16:00
יום ה' בין השעות 13:00 – 08:00
השרות הווטרינרי של קרית אתא מטפל בכל תחומי החיים הנוגעים לבעלי החיים.

  

פיקוח וטרינרי על המזון מהחי הנמכר לתושבים – בקרה ואכיפה

 

השרות הווטרינרי אחראי לפיקוח על המזון מהחי הנמכר לתושבים. השירות הווטרינרי העירוני מפקח באופן שוטף על בתי העסק המוכרים מוצרים מן החי, כולל ביקורות לבדיקות מזון, תנאי הובלה, רמת טמפרטורה של מזון בהובלה, באחסנה ועוד.
 
במקביל, עורך השירות הווטרינרי בדיקות מקיפות לכל מזון מן החי, המגיע לעיר, בטרם החלוקה לחנויות. חלק מהבדיקות נעשות ביוזמת השירות הווטרינרי, אך חלקם נענה לפניות הציבור. כל רכב המוביל מוצרים מן החי, עובר, בטרם נכנס אל העיר, ביקורת בתחנה לבדיקות משנה, שנמצאת במשרד השרות הווטרינרי העירוני.
 
במהלך הביקורת, נבדקים פרמטרים נוספים, ביניהם ניקיון הרכב, היגיינת הנהג, סימון הרכב ומסמכי הרישוי, העמסת הרכב באופן המבטיח פיזור נכון של הקירור, הקירור בתוך המוצרים, תקינות ארגז הקיבול, דרגת הקירור בהתאם לסוג המוצר המובל (קפוא/מצונן), סימון התאריך האחרון לשיווק/לשימוש של המוצרים, בדיקות תעודות ווטרינריות ותעודות משלוח, התאמה ביניהן לבין סוג המוצר המובל ברכב.
 
ספק העובר ביקורת, מקבל על תעודת המשלוח את חתימת השירות הווטרינרי. ללא חותמת המחלקה ווטרינרית, לא יוכנסו המוצרים לשום בית עסק.
 
במידה ורכשת מוצר מן החי, שאינו ראוי לאכילה, יש לפנות בתלונה למחלקה הווטרינרית העירונית. בדיקות משנה נערכות במחלקה הווטרינרית העירונית, בימי א'-ה', בין השעות 15:00 – 07:00.
 

פיקוח, חיסון, רישוי ורישוי כלבים בתחום העיר – בקרה ואכיפה

אחד מתפקידי השירות הווטרינרי הוא מניעת התפשטות מחלת הכלבת ומתן מענה וטיפול בתלונות ופניות תושבים, בדבר מטרדי לכלוך, רעש, נשיכות וכו'.

 

חיסון כלבים:

היום, חיסון ורישוי שנתי של כלבים הינם חובה, כל בעל כלב מחויב לחסן כל כלב מגיל 3 חודשים ולאחר מכן, אחת לשנה.

 

סימון כלבים על ידי שבב אלקטרוני:

שבב אלקטרוני מהווה אמצעי זיהוי אמין לכלבים, שאינו מתקלקל, אובד או נגנב. השבב מוזרק לכלב באופן אוטומטי, עם החיסון הראשון בגיל 3 חודשים, באופן חד פעמי. כל כלב אובד שנמצא, נבדק במחלקה על ידי מכשיר לקריאת השבב האלקטרוני, באמצעותו ניתן לאתר גם כלב שהגיע מחוץ לעיר. על השבב מוצפן מידע על הכלב, כך שזיהוי השבב מאפשר איתור כרטיס פיקוח של הכלב, הכולל את תאריך חיסון הכלבת האחרון שקיבל, ומספר הפעמים שהיה במחלקה, בעקבות שוטטות או נשיכה.
 

לכידת כלבים משוטטים:

החוק מתיר יציאת כלבים, אך כשהם מובלים ברצועה ומחסום על פיהם. בהתאם להוראות החוק, חל איסור על עלב לשוטט חופשי ברשות הרבים. בעל הכלב חייב להקפיד על כך, בכוונת השירות הווטרינרי ללכוד רק כלבים משוטטים.
 

צור קשר:

השירות הווטרינרי עומד לרשותכם ונשמח לסייע ולטפל בכל פניה, באדיבות ובמהירות האפשרית.
לפניות בנושא מזון ובעלי חיים, ניתן לפנות למוקד העירוני, בכל שעות היממה, או ישירות לשירות הווטרינרי לטלפון: 04-8439063.